> Natječaji

Autor: Administrator , 16. 10. 2016.

Natječaj za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole

Na temelju članka 126. i 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12.,  94/13. i 152/14.) i članka 61. Statuta Osnovne škole Brestje, Školski odbor Osnovne škole Brestje raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ice škole

Uvjeti: Za ravnatelja/icu može biti izabrana i imenovana osoba koja ispunjava uvjete propisane u članku 126. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi („Narodne novine“, broj 87/08., 86/09., 92/10., 105/10., 90/11., 16/12., 86/12.,  94/13. i 152/14.):

(1)Ravnatelj/ica školske ustanove mora ispunjavati sljedeće uvjete:

1)završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu učitelja ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:

a) sveučilišni diplomski studij ili

b) integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili

c) specijalistički diplomski stručni studij

2) uvjete propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj

Školi,

3) najmanje 8 godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje 5 godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

(2) Osim osobe koja je završila neki od studija iz stavka 1. podstavka 1. članka 126. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, ravnatelj osnovne škole može biti i osoba koja je završila  stručni četverogodišnji studij za učitelje kojim se stječe 240 ECTS bodova.

(3) Iznimno, osoba koja ne ispunjava uvjete iz stavka 1. podstavka 1. ili stavka 2. članka  126. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, može biti ravnatelj osnovne škole, ako u trenutku prijave na natječaj za ravnatelja obavlja dužnost ravnatelja u najmanje drugom uzastopnom mandatu, a ispunjavala je uvjete za ravnatelja propisane Zakonom o osnovnom školstvu ( „Narodne novine“, br. 59/90., 26/93., 27/93., 29/94., 7/96., 59/01., 114/01. i 76/05.).

Uz pisanu prijavu  na natječaj kandidat je obvezan priložiti u izvorniku ili ovjerenom presliku:

životopis
diplomu-dokaz o završenom studiju, javnu ispravu kojom se dokazuje stupanj i vrsta stručne spreme
domovnicu
dokaz o stažu osiguranja - potvrda ili elektronički zapis Hrvatskog zavoda mirovinskog osiguranja o radno pravnom statusu
dokaz o radnom iskustvu na odgojno-obrazovnim poslovima – potvrda školske ustanove o vrsti i trajanju poslova
dokaz o položenom stručnom ispitu ili dokaz da je osoba oslobođena obveze polaganja          ( potvrda školske ustanove o zasnovanom radnom odnosu )
dokaz ( odluka o imenovanju ravnatelja ) da u trenutku prijave na natječaj obavlja poslove ravnatelja/ice u najmanje drugom uzastopnom mandatu za osobe koje se kandidiraju temeljem članka 126. stavak 3. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi
dokaz (uvjerenje nadležnog suda ne starije od 6 mjeseci)  da  u trenutku podnošenja prijave na natječaj  protiv osobe  nije pokrenut i da se ne vodi  kazneni postupak glede zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi  prema članku 106.  Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

Ravnatelj/ica se imenuje na  pet (5) godina.

Na natječaj se ravnopravno prijavljuju osobe oba spola.

Rok za podnošenje prijava kandidata je osam (8) dana od dana objave natječaja.

Prijave na natječaj s potrebnom dokumentacijom dostaviti u zatvorenoj omotnici na adresu škole:  OSNOVNA ŠKOLA BRESTJE, Potočnica 8, 10 360 Sesvete s naznakom „Za natječaj za izbor i imenovanje  ravnatelja/icu – ne otvarati “.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni pisanim putem  u roku od 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.