Škola za život - Tableti

Upute - osnovne početne upute

Ministarstvo znanosti i obrazovanja u sklopu projekta Podrška provedbi Cjelovite kurikularne reforme Škola za život sufinanciranog u okviru Europskog socijalnog fonda nabavilo je tablete za učenike prvih, petih i sedmih razreda u školskoj godini 2019./2020.

Učenici 1.-ih razreda koristit će tablete u školi, ne nose ih kućama jer nemaju svaki svoj uređaj, već koriste 1 tablet na 4 učenika.

Učenici 5.-ih i 7.-ih razreda dobit će na korištenje svaki svoj uređaj.

Obveze učenika nakon preuzimanja tableta su odgovorno se odnositi prema dobivenom uređaju. Roditelji se potpisom dokumenta za preuzimanje obvezuju nadoknaditi štetu u slučaju gubitka, uništenja ili oštećenja tableta te na vraćanje tableta po ispisu iz škole ili po završetku osnovnoškolskog obrazovanja.

Učenici su s tabletima dobili i SIM karticu. Na SIM karticama je uključeno 2,5GB internetskog prometa mjesečno, s tim da je pristup bez naplate omogućen internetskim stranicama s obrazovnim sadržajem izdavačkih kuća koje sudjeluju u obrazovnoj reformi (neće trošiti taj paket od 2,5 GB).

Kako staviti SIM karticu u tablet?

Upute za postavljenje SIM kartice

Nenaplatne domene

Provjera preostalog prometa

Osnovna škola Brestje Sesvete / Potočnica bb, HR-10360 Sesvete / www.os-brestje-zg.skole.hr / ured@os-brestje-zg.skole.hr