Sportski uspjeh

Autor: Administrator , 6. 5. 2019.

Učenica naše škole, Sara Tomić, već s dvije godine starosti, prateći starijeg brata susrela se s treninzima karatea. S navršenih tri godine starosti počinje trenirati karate koji joj je bio izazov za istraživanje svojih mogućnosti. Sara s nepunih pet godina starosti već pokazuje naučena znanja na manjim natjecanjima. Uskoro počinju pristizati prvi uspjesi i osvajanje medalja. U dobi od šest godina počinje se natjecati u borbama. Prvi nastup na turniru Kup Sv. Nikole u Varaždinu i prva medalja u borbama – srebrna! Nakon toga nastupa redovito u katama i borbama, te redovito osvaja medalje na turnirima širom Hrvatske i susjednih država. Broj osvojenih medalja do današnjeg dana teško je izbrojiti, ali vjerojatno da ih je preko 200. Zato je najbolje spomenuti one značajnije:

Prvenstvo Balkana, borbe, 1. mjesto – ZLATO!
Prvenstvo Hrvatske, borbe, nepobjediva, 5 godina za redom 1. mjesto – ZLATO!
Prvenstvo Hrvatske, kate, jedno 1. mjesto – ZLATO! I tri puta 2. mjesto – SREBRO!
Grand Prix Slovakia, borbe, 1. mjesto – ZLATO!
Grand Prix Slovakia, kate, 2. mjesto – SREBRO!
Hungarian Open, borbe, 1. mjesto – ZLATO!
Hungarian Open, kate, 3. mjesto – BRONCA!
Croatia Open, borbe, 1. mjesto – ZLATO!
Croatia Open, kate, 1. mjesto – ZLATO!
Grand Prix Croatia, borbe, 1. mjesto – ZLATO!
Grand Prix Croatia, kate, 1. mjesto – ZLATO!

Sara je osvajala medalje na međunarodnim turnirima u Sloveniji, Srbiji, BiH. Svake godine osvaja zlatne medalje na zagrebačkim natjecanjima, Prvenstvo Zagreba, Zagrebačka karate liga, Prvenstvo učenika zagrebačkih osnovnih škola.

Na 24. Balkanskom prvenstvu za mlađe uzraste, održanom u Banja Luci od 31.05 do 02.06. Sara je ponovila uspjeh i osvojila ZLATO!

U bliskoj budućnosti je čekaju i međunarodni turniri na kojima još nije sudjelovala, ali ne sumnjamo da će i tu biti izuzetno uspješna.

Uz sve obveze na treninzima i natjecanjima, Sara je dobra i marljiva učenica, spremna svima pomoći.

Bravo Sara!!!