Autor: Administrator , 23. 12. 2018.

Proslavili smo Dan škole

Svečanim programom proslavili smo 14. prosinca 2018. godine Dan škole.  Uz brojne uzvanike- predsjednika 16. gradske četvrti Sesvete Stjepana Kezerića, ravnatelje sesvetskih osnovnih i srednjih škola, članove Školskog odbora i Vijeća roditelja obilježili smo devetnaest godina postojanja OŠ Brestje čiji je kamen temeljac postavljen na sv. Luciju, 13. prosinca pa je sv. Lucija postala i zaštitnica naše škole.

Ravnatelj škole mr. sc. Miše Kutleša pozdravlja sve nazočne goste

Svi naši lidranovci

Na svečanosti smo najprije predstavili zbornik Svi naši Lidranovci kojega je pripremila i uredila naša knjižničarka, prof. Ankica Blažinović- Kljajo. Zbornik na 147 stranica donosi popis svih učenika i mentora koji su bili odabrani za državni Lidrano u proteklih 18 godina, sve literarne i novinarske tekstove koji su bili predlagani za državni Susret, naslovnice naših školskih listova te fotografije.

Prof. Ankica Blažinović- Kljajo predstavlja zbornik Svi naši lidranovci u kojemu se nalaze imena učenika i mentora koji su nas 14 puta predstavljali na državnim Susretima s 30 radova

Naše bivše lidranovke koje su nas predstavljale od Pule do Dubrovnika, sada već davnih godina- Ina Milačić, Iva Ljubičić, Josipa Šegota i Ana Ljubičić podsjetile su nas nastupom na svoju nadarenost koja je svaku od njih dvaput dovela na državne Susrete.

Nakon njihovih nastupa uslijedio je glazbeno- plesni program u kojemu je naš pjevački zbor s voditeljicom prof. Nevenkom Grbavac donio veselo predbožićno raspoloženje i na kraju zaželio „svima na zemlji mir i veselje“.

A učenici 4. b razreda s učiteljicom Irenom Kolar donijeli su na scenu dašak svjetske scene plesom na pjesmu Thriller legendarnog Michaela Jacksona.

Ponosni smo na naše bivše lidranovke koje su i dalje ostale marljive i uspješne učenice i studentice.

(S lijeva) Bivše lidranovke- Iva Ljubičić, Ana Ljubičić, Josipa Šegota, ravnatelj Miše Kutleša, Ina Milačić, prof. Ankica Blažinović- Kljajo

A ponosni smo i naše sadašnje učenike koji su isto tako marljivi, uspješni i nadareni u pjevanju, plesanju, vođenju programa što su nam pokazali i na ovoj svečanosti.

Marija Franka Podgorski i Hana Malić već dvije godine vrlo uspješno vode naše programe u školi i izvan nje i mogle bi, bez problema, na HTV

Marijana Karamatić i Laura Škrapec izvele su pjesmu Zlatne roke s kojom su nastupale na ovogodišnjem Dječjem festivalu kajkavske popevke u Zlataru

Hanin zarazni osmijeh i čarobni glas osvojio je sva srca u gledalištu. Hana je također otpjevala pjesmu s Dječjeg festivala u Zlataru koju je uglazbila prof. Nevenka Grbavac

Tea Kocek pjevačica je koju ćemo jednoga dana sigurno slušati u nekoj klapi, Ladu ili…tko zna na kojoj sceni. Njenom glasu ne treba mikrofon, ona ne treba ni pratnju, njezin glas je dovoljan da na adventskom koncertu ispuni Trg Bana J. Jelačića

Sara Paunović nas je pjesmom Ave Maria podsjetila da je u božićnoj noći pored malog Djeteta Isusa najvažnija i njegova Presveta Majka Marija

Svečanost smo završili božićnom čestitkom i dobrim željama u novoj 2019. godini.