Županijski Lidrano 2016.

Autor: Administrator , 7. 3. 2016.

Idemo na državni Lidrano

Naša dramska grupa svojim je nastupom u Vidri oduševila Stručno povjerenstvo i odabrana je između 30 grupa za državni Susret. Osim dramske za državni Lidrano predloženi su Klara Križan s literarnim radom i školski list Klik. Njihove su mentorice prof. i dipl. knjižn. Ankica Blažinović - Kljajo i dipl. učit. Dubravka Ljubičić.

Županijska smotra Lidrano 2016. održavala se od 29. veljače do 3. ožujka u kazalištima Kerempuh i Vidra te u OŠ A. G. Matoš. Na županijskom Lidranu predstavljali su nas učenici s novinarskim radovima - Petra Matjanec, Ana Baran i Klara Križan (voditeljica Ankica Blažinović- Kljajo), s literarnim radovima- Klara Križan (vod. A. B. Kljajo) i Mihael Đurić (vod. Antica Tomljanović), s pojedinačnim scenskim nastupom Marija Bebek (vod. A. B. Kljajo), dramska grupa učenica 5. d razreda : Agneza Hadrović, Marina Buntić, Petra Matjanec, Asja Bjelić i Paulina Gaši (vod. A. B. Kljajo) te školski list Klik (vod. Dubravka Ljubičić).

Nakon nastupa i okruglih stolova tri su rada zaslužila odlazak na državnu Smotru. Za sada znamo da nas dramska grupa sigurno predstavlja u Šibeniku od 4. do 6. travnja, a literarni rad i školski list moraju proći još jedan krug izbora Državnog povjerenstva koje će presuditi o konačnom odlasku.

Veseli nas uspjeh naših razigranih petašica koje su dobile same pohvale i čistu peticu svih članova Povjerenstva. Sigurni smo da će znati uživati u Šibeniku.

Ankica Blažinović- Kjajo, prof., dipl. knjižn.

Novinarke Ana i Petra na županijskom Lidranu s voditeljicama

Nadareni literati Klara i Mihael nakon okruglog stola na županijskom Lidranu s voditeljicama

Sjajne glumice na pozornici kazališta Vidra oduševile publiku i Stručno povjerenstvo