Vrtić u školskoj knjižnici

Autor: Administrator , 12. 11. 2015.

Čitanje je „zdravo, pametno, korisno, ljekovito“

Mjesec knjige osobito je vrijeme u kojemu se posjećuju knjižnice, čitaju priče i skreće pozornost na nemjerljivu vrijednost knjiga i čitanja, posebno u ranoj dječjoj dobi. Tete u dječjim vrtićima itekako su toga svjesne i svakodnevno čitaju priče mališanima, a kako bi bolje upoznali knjižnicu polaznici Dječjeg vrtića u Brestju posjetili su knjižnicu naše škole.

Tri skupine mališana iz susjednog vrtića posjetili su našu školsku knjižnicu: skupina Ježići sa svojim tetama Marijom i Višnjom, s Lastavicama su dolepršale teta Natalija i teta Anica, a sa Žabicama doskakutale tete Marcela i Vlatka.

Ježići su na dar školskoj knjižnici donijeli svoje crteže knjižnice i ilustracije omiljenih priča, a skupina Lastavice zaželjela se učlaniti u našu školsku knjižnicu. Odmah su posudili Priče iz bakina dvorišta koje će zajednički čitati i svaka dva tjedna troje mališana iz skupine doći će sa svojom tetom po novu knjigu. Budući da se u grupi uglavnom nalaze predškolci, ovaj oblik suradnje zamišljen je kao  navikavanje na školu, knjižnicu i čitanje. Jer čitanje je zaista vrlo, vrlo važno. To znaju tete u vrtićima, učiteljice u školama, a nadamo se i roditelji kod kuće.

I zato, drage mame i tate, neka ne prođe ni jedan dan da svom djetetu niste pročitali barem jednu kratku pričicu. Kao što od mrkve, blitve, jabuka...raste njihovo tijelo, tako od priča raste njihova duša

Lastavice s tetama Natalijom i Anicom nasmiješeni poziraju za našu web stranicu

Žabice i tete Marcela i Višnja u školskoj knjižnici

Ježići pozorno slušaju priču pod budnim okom tete Marije i Višnje (teta Marija je fotografirala pa je zato nema na sliciJ)