USUSRET ŽUPANIJSKOM NATJECANJU IZ INFORMATIKE

Autor: Administrator , 17. 2. 2015.

20.2.2015. održava se 6. zaredom Županijsko natjecanje iz Informatike u OŠ Brestje. Ideja za provedbu natjecanja javila se na proslavi desete godišnjice naše škole. Zadatak je bio zahtjevan i težak jer se do tada natjecanje nije provodilo u prostorijama škole, već je bilo vezano uz udruge. Hrabro smo prihvatili izazov i krenuli s provedbom natjecanja, usprkos tome što nam mnogi nisu predviđali uspjeh. Danas je već 5 godina uspješne provedbe natjecanja iza nas i bez lažne skromnosti možemo s ponosom reći da smo svake godine sve bolji i uspješniji. Pohvala ne nedostaje, što od samih natjecatelja i njihovih mentora pa sve do više Savjetnice, Povjerenstva, profesora. Oko sebe smo okupili izvrstan tim ljudi – naše Povjerenstvo. Na čelu Povjerenstva je naš ravnatelj, gospodin Miše Kutleša, gospodin Slavko Borac iz Gradskog ureda te iznimni profesori i učitelji informatike iz osnovnih škola Grada Zagreba.

Natjecanje je jako zahtjevno, za sve ono što se događa na sam dan natjecanja, prethodi višemjesečna priprema. Županijsko Povjerenstvo, na čelu s tajnicama Povjerenstva Anom Radoš i Anom Kordić, te našom desnom rukom Anom Peternac i Ivanom Sedak pripremaju Županijsko natjecanje. Nekoliko mjeseci ranije primaju prijave za natjecanje, nadziru školska natjecanja, pripremaju i instaliraju alate na računala i organiziraju sastanke Povjerenstva. Samo natjecanje traje cijeli dan. Najbolji učenici osnovnih škola grada Zagreba natječu se u kategorijama programiranje i osnove informatike. Ovo natjecanje zahtjeva mnogo priprema, ali i materijalnih sredstava jer za Informatiku nije dovoljan samo papir i olovka. Svakom učeniku osigurano je računalo na kojem su instalirani svi alati koji su potrebni da bi natjecatelj uspješno riješio postavljene zadatke.

Samo natjecanje traje cijeli dan, no na kraju dana s ponosom možemo reći da se trud isplatio i da smo vratili predmetu njegov dignitet jer Informatika uistinu i je jedan od najvažnijih predmeta, naša sadašnjost i naša budućnost.

ŽUPANIJSKO POVJERENSTVO ZA PROVEDBU NATJECANJA IZ INFORMATIKE OŠ GRADA ZAGREBA

PREDSJEDNIK