Gradonačelnik uručio Plaketu i Medalju Grada Zagreba Osnovnoj školi Brestje

Autor: Ana Kordić, 29. 6. 2013.

Na prigodnoj svečanosti u gradskoj palači Dverce zagrebački gradonačelnik Milan Bandić uručio je Plakete i Medalje Grada Zagreba pojedincima i institucijama koje su postigle značajne rezultate i dale izniman doprinos na različitim područjima djelovanja.

Plakete je primilo dvanaest pojedinaca i ustanova, dok su najveći broj Medalja, od njih sveukupno osamnaest, dobile osnovne i srednje škole te kulturno umjetnička društva.

Čestitajući dobitnicima priznanja, gradonačelnik Bandić je istaknuo kako njihova postignuća na raznim poljima služe na čast i ponos Gradu Zagrebu. Svojim imenom, djelovanjem, odricanjem, karijerom postali ste najbolji ambasadori ovoga grada i zemlje i na tome vam hvala. Ova priznanja koja danas primate simboličan su znak zahvale za sve što ste napravili, ali i pokazatelj da to što radite nije prošlo nezamijećeno. Uvjeren sam da će da će vam ovo biti još samo dodatan motiv za novo stvaralaštvo i nove uspjehe u našemu gradu Zagrebu.

U ime dobitnika gardonačelniku se zahvalio Nikica Gabrić: Slušajući imena ljudi koji su ovdje izlazili kako bi primili priznanje, velik broj od nas je prva generacija Zagrepčana, ovaj grad učinio nas je boljim, oplemenio nas, omogućio nam da postanemo europski i svjetski građani, ali i mi smo Zagrebu dali nešto zauzvrat. Donijeli smo mu svježinu, jednu novu energiju, tako da je još ljepši, bolji i uspješniji grad. Ovo priznanje koje smo danas primili vidim kao svojevrsnu obavezu, ali i poticaj u našem daljnjem radu, te sam ponosan i zahvalan što nas Zagreb prepoznaje.