Općinski Lidrano 2021.

Autor: Administrator , 12. 2. 2021.

Pet naših radova odlazi na županijski  Susret

Ovogodišnji Susret literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva poznatijeg kao Lidrano održao se na općinskoj razini u četvrtak 11. veljače 2021. godine. Osnovna škola Luka bila je kao i proteklih desetak godina domaćin malim spisateljima, glumcima i novinarima kao i njihovim mentorima. Članovi stručnih povjerenstava odabrali su pet naših radova za županijski Lidrano gdje će nas predstavljati dvije učenice. Marija Franka Podgorski i ove je godine, kao i prošle, postigla izvrsne rezultate i predstavljat će nas na županijskom s četiri rada, a pridružit će joj se i Marta Gojević s  literarnim radom. Njihove su mentorice prof. Ankica Blažinović- Kljajo i Andrijana Prlić- Lovrić.

Prof. Ankica Blažinović- Kljajo, Marija Franka Podgorski, prof. Andrijana Prlić- Lovrić, Karla Đukić i prof. Inja Mihaljević (Na trenutak smo zaustavili dah ne bismo li pozirali bez maski:-))

Osim Marije Franke Podgorski i Marte Gojević na ovogodišnjem općinskom Susretu predstavljale su nas još dvije učenice u literarnom izrazu- Karla Đukić i Natalija Duspara s mentoricama, prof. Injom Mihaljević i Ankicom Pokos. Njihovi su radovi pohvaljeni i vjerujemo da će svoju nadarenost njegovati i dalje.

A da se sve održavalo uz poštivanje epidemioloških mjera svjedoče i naše maske  kao i mjesto održavanja i broj sudionika- mala sportska dvorana omogućila nam je odgovarajuću udaljenost od ostalih učenika iako bismo svi bili rado proveli vrijeme u zajedničkom druženju.  Vjerujemo da će nam iduća godina to konačno omogućiti.

Ankica BLažinović- Kljajo, prof., dipl. knjižn.

*U nastavku možete pogledati rezultate općinskog Lidrana objavljene na mrežnoj stranici OŠ Luka.

LiDraNO 2021. - rezultati

Dragi učenici, učitelji i roditelji, za županijsko natjecanje na smotri LiDraNo 2021. odabrani su sljedeći radovi:

LITERARNI RADOVI

1. ANA GALIĆ, 8.r., ŠTO MOŽE PROMIJENITI LJUDE?; mentorica: Renata Budak Lovrić, OŠ Vugrovec - Kašina

2. LAURA VOJNIĆ, 8.r., NADAM SE DA SI SADA SRETNA; mentorica: Renata Budak Lovrić, OŠ Vugrovec - Kašina

3. MATEJ RAVLIĆ, 6. r., RIJEČI; mentorica: Alisa Galir, OŠ Sesvete

4. MARIJA FRANKA PODGORSKI, 8.r., CRVENA JABUKA MOGA DJEDA; mentorica: Ankica Blažinović-Kljajo, OŠ Brestje

5. EMA SVAGUŠA, 5. r., JESEN U MOM GRADU; mentorica: Ana Kazija Rajič, OŠ Luka

6. MARGITA VIDOVIĆ, 8. r., RAZMIŠLJAM O BUDUĆNOSTI; mentorica: Valentina Čančić, OŠ Luka

7. MARTA GOJEVIĆ, 6. r., LJEPOTA JE U RAZLIČITOSTI; mentorica: Andrijana Prlić Lovrić, OŠ Brestje

NOVINARSKI RADOVI

1. JAN KUŽILEK, 6.r., KUDA IDU DIVLJE SVINJE; mentorica: Dijana Požgaj, OŠ VUGROVEC - KAŠINA