Županijsko natjecanje

Autor: Administrator , 2. 3. 2020.

FUTSAL, UČENICI 8. RAZREDA,

ŽUPANIJSKO NATJECANJE

Put od kvalifikacija do 8 najboljih u Županiji Grad Zagreb

U subotu 29. veljače 2020. naša muška futsal ekipa oprostila se od županijskog natjecanja nakon 10 odigranih utakmica od kojih je pobijedila 8, a izgubila samo 2 utakmice.

Već neko vrijeme naša škola nije imala ekipu s kojom se može predstaviti na ovom natjecanju. Nedostajao nam je dovoljan broj igrača ili previše igrača koji su okupirani klupskim utakmicama i nemaju vremena ili učenici nisu imali volje odvajati svoje slobodne subote i posvetiti ih sportu ili nisu igrali dovoljno dobro da se mogu kvalificirati na natjecanje. Ova ekipa imala je sve! Dovoljan broj igrača, volju, znanje, vještine i ljubav prema sportu. Zato je ova ekipa vrijedna spomena i prostora na web stranici škole. Zaslužuju sve pohvale za ponašanje na terenu i izvan njega. Igrali su fer i korektno svaku utakmicu i borili se do zadnje minute. Čak i na zadnjoj utakmici kada je bilo evidentno kako ne ćemo proći u polufinale dečki su i dalje igrali 100 %. U sportu je uvijek netko dobar, netko bolji, a samo jedan je najbolji. Odlika velikih sportaša je znati se ponašati u svim situacijama i čestitati boljima. Dečki su stoički podnijeli poraz i otišli kući kao pravi sportaši kakvi su i bili na cijelom natjecanju.

U današnje vrijeme moderne tehnologije i video igrica, malo je onih koji svoje slobodno vrijeme provode na sportskim terenima. Ovi dečki, iako vjerojatno vole sve što vole i njihovi vršnjaci posvećuju vrijeme tjelesnoj aktivnosti i sportu te radi toga zaslužuju pohvale.

Pohvale zaslužuju i roditelji koji su bili vjerni navijači i vozači svake subote, jer bez njih to ne bi bilo izvedivo. Na kraju su tate rekli: „Pobijedili su sami sebe!“ i imaju pravo. Naši protivnici nisu bili tehnički bolji igrači nego su ušli u utakmicu smirenije i kako se to kaže u vrhunskom sportu…imali su psihološku prednost. Važno je spomenuti kako nam je na zadnjoj utakmici nedostajala jedna „karika u lancu“, kapetan ekipe koji unosi jednu dozu smirenosti među ostale dečke te sigurnost kako mogu pobijediti. Također, ulijeva strah svim golmanima na natjecanju.

Sada je red da predstavim te super dečke 😊!

Tomislav Jukić (8.a), Filip Čavrag (8.a), Ante Šekelja (8.a), Fran Martinović (8.b), Mateo Križić (8.b), Josip Perković (8.c), Luka Ćorić (8.c), Kristijan Kolenda (8.d), Jure Barišić (8.e), Josip Tomić (8.e)

Voditeljica: Marija Nemet Petračić