Vjeronaučna olimpijada

Autor: Administrator , 28. 2. 2020.

Županijsko natjecanje iz Katoličkog vjeronauka – Vjeronaučna olimpijada

Kao i svake godine i ovoga smo siječnja sudjelovali na županijskom natjecanju iz Katoličkoga vjeronauka – Vjeronaučna olimpijada. Natjecanje je održano 29. siječnja 2020. godine u OŠ Jelkovec. Tema ovogodišnje Olimpijade bila je: „Sveti Vinko Paulski – apostol milosrdne ljubavi. Vinkovska karizma u Hrvatskoj“. Naime, ove godine je otvorena jubilejska 175. godina od dolaska sestara milosrdnica u Zagreb. Njihov utemeljitelj je bio sv. Vinko Paulski.

Milosrdnice su u Zagreb došle na poziv kardinala Jurja Haulika s ciljem pružanja obrazovanja siromašnoj ženskoj mladeži te kako bi se posvetile odgoju djece i njezi bolesnika.

Natjecanje iz vjeronauka je ekipno natjecanje. Tako je našu školu predstavljala ekipa od četiri učenika: Marta Gojević, Petra Kutleša, Lovro Đerđ (svi iz 5. a razreda) i Ivana Pavić iz 7.d. Imali smo i rezervnu učenicu, Luciju Šorša iz 5.a. Za natjecanje nas je pripremala vjeroučiteljica Marija Hadaš.

Na županijskom natjecanju je sudjelovalo 25 škola. Mi smo bili na 14. mjestu. Zadovoljni smo rezultatom ali sljedeće godine bit ćemo bolji!

Marta Gojević i Lucija Šorša