Naš kulturni četvrtak

Autor: Administrator , 19. 11. 2019.

Za Domovinu i hrvatske branitelje

Uoči Dana sjećanja na Vukovar održali smo  14. listopada 2019. kao i svih prethodnih godina Naš kulturni četvrtak posvećen Vukovaru- gradu heroja, ali i svim stradalim hrvatskim gradovima i žrtvama u Domovinskom ratu, osobito hrvatskim braniteljima. Učenici su govorili i pjevali domoljubne pjesme, a osim svima dobro poznatih Ne dirajte mi ravnicu, Moja domovina i Vukovar, pjevale su se pjesme s našeg nosača zvuka Čuvari zutrašnjice koje su napisali i otpjevali učenici naše škole.

Veći broj učenika imao je svoj prvi nastup na Našem kulturnom četvrtku. Prvi se puta pojavio na sceni mali pjevački zbor kojega vodi učiteljica Majda Bučanac uz asistenciju prof. Nevenke Grbavac.

Također su prvi puta nastupale u govorenju poezije učenice nižih razreda- Josipa Krešić i Klara Soldo, a i šestašice Ana Gilja i Kaja Subašić okušale su se u scenskom nastupu.

Program Našeg kulturnog četvrtka održanog 14. 11. 2019. god.

Fotografije

Članice pjevačkog zbora i voditeljice programa Hana Malić i Marija Franka Podgorski na našim su svečanostima redovite izvođačice

Mali pjevački zbor na svom debitantskom nastupu oduševio je sve gledatelje

Josipa Krešić učenica je 3. razreda, a na svom prvom nastupu hrabro je stala pred publiku bez ikakvih šalabahtera

Klara Soldo iz 4. razreda okušala se vrlo uspješno u dvije točke - u malom zboru i kao recitatorica

Dok se slušaju pjesme, javljaju se sjećanja, a krenu i suze

Pjesmu Moja domovina otpjevale su šestašice, a pridružili su im se i gledatelji

Marijana Karamatić posljednje dvije godine redovito nastupa na našim priredbama

Naslovnu pjesmu s našeg CD-a Čuvari zutrašnjice dojmljivo je izvela Sara Paunović

Kaja Breškić  izvela je pjesmu Kad pogledam kroz prozor naše učenice

Ana Gilja govori pjesmu za koju je Ana Berišić dobila nagradu HVIDR-e 2013.

Leonarda Sajko već je iskusna recitatorica

Katarina Gilja i Marija Franka Podgorski na kraju programa zapjevale su Bože, čuvaj Hrvatsku

Učiteljice zadovoljne programom- Vesna Dukić, Ankica Bilić, Nevenka Grbavac, Ankica Blažinović Kljajo i Majda Bučanac