Modelarska liga

Autor: Administrator , 15. 4. 2019.

Modelarska liga je pokrenuta s ciljem poticanja učenika za izvannastavno stjecanje i razvoj tehničkih znanja i vještina, motorike, kreativnosti, inovativnosti, timskoga rada, te razvoja poduzetništva. Liga je jedinstven sustav nacionalnoga ekipnog natjecanja u području modelarstva/maketarstva.

Kroz sva tri kola lige OŠ Bresjte uspješno su predstavljale dvije ekipe. Ekipa Geppeto: Toma Mimica i Franko Rezler učenici 7. razreda, te ekipa Potočnica: Borna Šnjarić i Margareta Stošić učenici 8. razreda.

Ukupni rezultati ML Grada Zagreba

Po objavi rezultata 3. kola, na temelju ukupnih zbrinih rezultata proglašene su tri najuspješnije ekipe Modelarske lige Grada Zagreba:

1. mjesto
    ekipa Psećje mrvice, OŠ Cvjetno naselje, mentor Darko Miloknoja
  2. mjesto
    ekipa Geppeto, OŠ Bresjte, mentorica Ksenija Datković
  3. mjesto
    ekipa Potočnica, OŠ Brestje, mentorica Ksenija Datković

Ove ekipe bit će prijavljene kao kandidati za pozivanje na Državnu razinu Modelarske lige, koju će HZTK organizirati od 24. do 26. svibnja 2019. u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.

Modelarsku ligu u Gradu Zagrebu u školskoj godini 2018./2019.  organiziralo je i provelo Društvo pedagoga tehničke kulture Zagreba u suradnji s Hrvatskom zajednicom tehničke kulture.

Održanu sa tri kola lige:

1.kolo 15.prosinca, 2.kolo 15.veljače i 3. kolo 12. travnja 2019. godine. Natjecalo se 50 učenika odnosno 25 ekipa.

Čestitam učenicima na izuzetnim rezultatima. Ponosna sam na njihov uspjeh i marljivost. Njihov odnos prema radu i želja za stjecanjem posebnih vještina doista može poslužiti kao primjer drugima (Ksenija Datković, prof. mentor politehnike).

A mi čestitamo našoj profesorici koja ih je pripremila, njihov uspjeh je i njen uspjeh!