Županijski Lidrano 2019.

Autor: Administrator , 27. 2. 2019.

Bez lidranovske muke nema dobre godine

Lidrano naš devetnaesti nije nas iznenadio, dočekali smo ga spremni kao i obično, gotovo s maksimalnim brojem mogućih radova u svim izrazima. Razveselio nas je i naljutio, na što smo također navikli jer često se pojave neke neobjašnjive situacije (u scenskom izrazu) zbog kojih ostanemo kao Alisa u zemlji čudesa. No, to je umjetnost, a i zlatno je pravilo Lidrana:“Povjerenstvo je uvijek u pravu!“ čak i onda kad im je u središtu komentara analiza psihološkog profila učenika, a ne scensko djelo koje su učenici izveli.

Novinarska ekipa s voditeljicama i dugogodišnjom članicom Povjerenstva, novinarkom Brankom Primorac. (u prvom redu s lijeve strane) Marija Franka Podgorski, Agneza Hadrović, Asja Bjelić, (drugi red s lijeve strane) učiteljica Ivana Rešetar, Paulina Gaši, Petra Matjanec, Marina Buntić,  novinarka Branka Primorac i prof. Ankica Blažinović- Kljajo

Ovogodišnji županijski Lidrano bio je uspješan za našu školu. Na županijskom smo sudjelovali sa 7 radova. Za državni je Susret odabrano i predloženo 5 radova. Ante Zadro odlazi u Šibenik s monologom Paunaš, a sljedeći učenici možda odlaze u Šibenik jer novinarski i literarni radovi imaju još jedan krug odabira: Marija Franka Podgorski predložena je sa samostalnim novinarskim radom i kao predstavnica školskog lista KLIK, Paulina Gaši također je predložena s novinarskim radom, a Marta Gojević s literarnim radom. Voditeljica svih učenika je prof. Ankica Blažinović- Kljajo.

Ante Zadro bio je među najboljima, (a vježbali smo sa štopericom da ne prekorači vrijeme) i ove godine se s time složilo i Povjerenstvo te ga odabralo s još pet izvođača da nas zasluženo predstavlja na državnom Lidranu u Šibeniku

Marta Gojević sudjelovala je na županijskom Lidranu s literarnim radom i na njezino veliko veselje ( i naše) predložena je na državni Susret. Velik je uspjeh kad je od 57 radova baš tvoj među najboljima po mišljenju Povjerenstva

Dramska grupa izvela je na županijskom recital Na mukah sastavljen od Balada Miroslava Krleže. Iako su na općinskom Susretu dobili izvrsne ocjene, a ni na županijskom nisu dobili ni jedan negativni komentar, osim savjeta Povjerenstva da ipak odaberu nešto „dječje“, iako su očigledno bili izvrsni, nisu prošli na državni Susret.

Petra Matjanec, Asja Bjelić, Agneza Hadrović, Marina Buntić, Paulina Gaši, Luka Ivančić i Ivan Zadro bili su sjajna glumačka ekipa koja je u svojoj izvedbi pokazala govorne, dramaturške i glumačke vještine i doživljajnošću impresionirala publiku

Nakon nastupa u Vidri naši su osmaši  izveli svoj recital u Knjižnici slijepih, dobili veliki pljesak i ponudu da sudjeluju u jednoj svečanosti posvećenoj banu Jelačiću (ali o tome ćemo kad dođe vrijeme), a njihova ravnateljica gđa. Jelena Lešaja stavila je fotografije stranice Knjižnice (facebook, web).

Lidrano kroz još malo fotografija

Ante s voditeljicom A.B.Kljajo na pozornici kazališta Kerempuh

Marta s članicama Stručnog povjerenstva, književnicama Anom Đokić- Pongrašić, Silvijom Šesto i Sanjom Pilić

Dramska grupa u Knjižnici slijepih