Općinski Lidrano

Autor: Administrator , 1. 2. 2019.

Pisali i  glumili- za čistu peticu

Susret literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva 16. gradske četvrti Sesvete održao se jučer u OŠ Luka i kazališnoj dvorani NS Sesvete. Šest je naših radova odabrano za županijski Lidrano: Marta Gojević s literarnim radom, Agneza Hadrović, Marija Franka Podgorski i Paulina Gaši s novinarskim radovima, Ante Zadro s monologom i naša dramska grupa sa scenskom igrom Na mukah. Njihova je voditeljica prof. Ankica Blažinović- Kljajo.

Novinarke i spisateljice s voditeljicom u OŠ Luka

Ovogodišnji općinski Lidrano bio je vrlo uspješan, uostalom kao i svi protekli. Nekad je za županijski Susret odabrano više, nekad manje radova. No, ono što je u svemu najbitnije je da učenici razvijaju svoju nadarenost, uče vještine i kompetencije u novinarskom i scenskom izrazu koje će im biti višestruko korisne u životu, bez obzira kojim se poslovima kasnije bavili.

Literarni radovi

Ove su nas godine s literarnim radovima predstavljale učenice:

1. Marta Gojević, 4. a: Morsko i kopneno (mentorica A. B.Kljajo)
  2. Agneza Hadrović, 8. d: Dnevnik Agneze Velike (mentorica A.B. Kljajo)
  3. Magdalena Gradečki, 8. d: Put za zutra (mentorica A. Prlić- Lovrić)
  4. Asja Bjelić, 8. d: Ja- kao ja (mentorica A.B.Kljajo)

Članovi povjerenstva među kojima je bio i poznati književnik Božidar Prosenjak na okruglom stolu su izjavili kako je bilo vrlo teško izabrati samo sedam radova jer je bilo nevjerojatno puno kvalitetnih radova i samo su u odabiru presudile neke sitnice.

Naši lidranovci i prof. Kljajo s članovima povjerenstva za literarni izraz- književnicima Božidarom Prosenjakom i Katjom Knežević- Mikulčić

Novinarski radovi

Na općinskom Susretu predstavili smo se s četiri vrlo kvalitetna rada od kojih su tri odabrana za županijsku razinu:

1. Marija Franka Podgorski, 6. b: Dječak kojemu je najteže pitanje: „Tko je moj najbolji prijatelj?“
  2. Agneza Hadrović, 8. d: Potraga za nestalim planinarom
  3. Paulina Gaši, 8. d: Naše lidranovske zvijezde
  4. Petra Matjanec, 8. d: Inventura jednog života

Mentorica svim učenicama bila je naša knjižničarka, prof. Ankica Blažinović- Kljajo.

Svi sesvetski lidranovski novinari s članicama stručnog povjerenstva- novinarkom Brankom Primorac i prof. Andrijanom Prlić- Lovrić i Marinom Rezo

A onda samo naše novinarke (Agneza je na okruglom stolu za literarne)  i voditeljica s novinarkom Brankom Primorac

Dramski izraz- pojedinačni

Predstavljalo nas je troje učenika s mentoricom prof. Ankicom Blažinović- Kljajo

1. Ante Zadro, 7.  d: Paunaš, T. Bilopavlović
  2. Klara Bilandžija, 4. b: Zeleni pas, N. Mihelčić
  3. Marta Gojević, 4. a: Slikar, G. Vitez

Ante Zadro nas je i prošle godine predstavljao na Lidranu. Lani je stigao do županijske razine, a u odlasku na državnu spriječilo ga je prekoračenje vremena. Nadamo se da će ove godine stići tamo gdje Ante zaslužuje- a to je državni Lidrano

Dramski izraz- skupni

1.Mala dramska grupa četvrtaša prvi puta je sudjelovala na Lidranu. Izveli su scensku igru koju je napisala voditeljica A.B.Kljajo Muke na knjižničarski. Iako nisu odabrani za županijski Susret, napravili su zabavnu scensku igru i dobro se zabavili. U predstavi su nastupali: Klara Bilandžija, Anika Radoš, Barbara Dalmatin, Emma Šćuric, Noemi Agatić i Luka Lasović.

Muke na knjižničarski mali glumci odlično su odigrali

2. Dramska grupa 8. razreda: Na mukah, M. Krleža

Sedmero osmaša i osmašica: Marina Buntić, Asja Bjelić, Agneza Hadrović, Paulina Gaši, Petra Matjanec, Luka Ivančić i Ivan Zadro izveli su izvrstan recital koje je od Krležinih Balada Petrice Kerempuha sastavila voditeljica A.B.Kljajo. Veliki pljesak i odlični komentari stručnog povjerenstva, kao i pohvale drugih voditelja, svjedočile su tome. Stoga će nas ova grupa predstavljati i na županijskom Lidranu.

Osmjesi  zadovoljstva nakon nastupa

Nadamo se da će i članovi povjerenstava na županijskoj razini prepoznati našu kvalitetu i poslati nas na državni Susret.