Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Administrator , 19. 11. 2018.

Domovina u srcu

Obilježili smo Dan sjećanja na Vukovar, na sve hrvatske branitelje koji su položili svoj život za obranu i samostalnost Republike Hrvatske, na sve civilne žrtve stradale u Škabrnji i Vukovaru, ali i čitavoj domovini.

Pjevali smo i govorili stihove koje su napisali naši učenici kako se nikada ne bi zaboravila hrabrost i patnja naših branitelja, ali i čitavog hrvatskog naroda u Domovinskom ratu. Vukovar je u tome prednjačio, do temelja srušen, s brojnim žrtvama čiji grobovi ni do današnjeg dana nisu pronađeni, postao je simbol stradanja, ali  i otpora do posljednjeg daha.

Izuzetno nam je drago što su našoj svečanosti nazočili i sesvetski branitelji, pripadnici 144. sesvetske brigade sa sadašnjim predsjednikom Udruge veterana 144. brigade, gospodinom  Antom Plazonićem kao i predsjednica Vijeća roditelja, gospođa Ana Pašalić Soldo i brojni drugi roditelji, učitelji i učenici.

Pjevački je zbor s prof. Nevenkom Grbavac pjevao poznate domoljubne pjesme kao i pjesmu s našeg nosača zvuka Čuvari zutrašnjice

Pripadnici 144. sesvetske brigade na početku naše svečanosti odaju počast Domovini

Hana Malić i Marija Franka Podgorski vodile su nas kroz program vješto i profesionalno kao i uvijek

Glazbeno- scenski program pripremile su profesorice Nevenka Grbavac i Ankica Blažinović- Kljajo, prekrasne programe za gledatelje izradili su učenici 4. razreda s učiteljicama Irenom Kolar, Dubravkom Ljubičić, Lucijom Jakešević, Mijom Kovaček, Ksenijom Šturlić- Tupek i Josipom Soldo, a PP prezentaciju o Vukovaru pripremila je prof. povijesti Ankica Bilić.

Dok je Paulina Gaši izvodila svoju pjesmu, snimao ju je i urednik portala Sesvete Danas, Borko Samec koji se odazvao našem pozivu i o našoj priredbi napisao vijest za portal

A najavu za naše događanje objavio je i Radio Martin, a nadamo se da su pustili  u eter i neku našu domoljubnu pjesmu s nosača zvuka Čuvari zutrašnjice.

Za svečani dojam u prostoru pobrinuli su se estetskim uređenjem prof. David Kelčec, učit. Vesna Dukić i knjižničarka Ana Starčević

Vjerujemo da je svatko od nas zapalio svijeću i pomolio se za sve poginule i nestale u Vukovaru i svim ratištima i srpskim logorima tijekom Domovinskog rata.

U prilogu pogledajte program i fotografije svih izvođača koji su sudjelovali u programu.

A možete otvoriti i portal SesveteDanas i pročitati vijest o nama.

Ankica Blažinović- Kljajo, prof., dipl.knjiž

program.docx (44.58 KB)