Kulturni četvrtak

Autor: Administrator , 31. 10. 2018.

Pogled kroz školski prozor

Na drugom po redu Kulturnom četvrtku ove školske godine, koji se održao 25. listopada, učenici četvrtih razreda predstavili su pred punim gledalištem ono što su marljivo pripremali gotovo dva mjeseca. Budući da su sve izvrsno uvježbali, vedra i nasmijana lica odavala su nestrpljenje na  svoj red da svima pokažu koliko su se potrudili doprinijeti zanimljivom i razigranom programu te večeri, koji su nazvali  „Prozor je školski najljepša stanica s koje polaze nevidljivi vlakovi.“.

U grupnim i samostalnim nastupima mogli smo se uvjeriti koliko su marljivi četvrtaši uz pomoć njihovih učiteljica do sada uspjeli razviti svoje kreativne sposobnosti u recitatorskom, glumačkom, pjevačkom, glazbeničkom i plesnom izričaju (a ništa manje i voditeljskom). O samopouzdanju za javni nastup da i ne govorimo.

Na početku smo čuli našu školsku himnu u izvedbi 4.b, a u jednom igrokazu pošli u potragu za znanjem s 4.f. Opjevali su nam u 4.a kako naći  ljepotu i sreću u pjesmi Dani, zatim u rimi kazivali kakva im se učiteljica svidjela u pjesmi Dragutina Tadijanovića te što sve radi rastreseni profesor u jednoj pjesmi Zvonimira Baloga. A zašto ne bi pošli u svijet u kojem postoji sprava za znanje pitali su nas u 4.e, dok smo u školicu ponovno išli kroz pjesmu i ples s 4. d. Da se može izvesti ples na gitari pokazao nam je  Teo Gavrić iz 4.d, a kako izgleda jedan meksički ples u kišno popodne izvrsno su ispričali, otpjevali i otplesali u 4. c razredu.

A ako već nisu do tada, onda su nas zasigurno na samom kraju, svi zajedno,  zaigranim i pjevnim stihovima Dva i dva su četiri, jupajdi, jupajda, ..., jupajdija opsa-sa bar na kratko ponovno vratili u dane u kojima smo i mi ovako uživali biti školarci :-)

Raspjevani i rasplesani četvrtaši

Ana Starčević, dipl. knjiž.