Dan 144. sesvetske brigade

Autor: Administrator , 9. 10. 2018.

Žrtva koja se ne smije zaboraviti

U društvu brojnih sesvetskih branitelja, pripadnika Hrvatske vojske i policije i njihovih obitelji obilježili smo Dan 144. sesvetske brigade i proslavili Dan neovisnosti Republike Hrvatske. Odali smo počast onima koji su prije 27 godina krenuli hrabro i odlučno u Domovinski rat kako bi obranili našu zemlju od srpskog agresora. Mnogi su od njih za slobodu i samostalnost naše Domovine dali svoj život i ta se žrtva nikada ne smije zaboraviti.

Naš pjevački zbor, profesorice i ravnatelj u društvu nazočnih gostiju- predsjednika Gradske skupštine Andrije Mikulića, izaslanika Ministarstva hrvatskih branitelja Domagoja Sivrića, izaslanika gradonačelnika Grada Zagreba Darka Katuše, savjetnika predsjednice RH za hrvatske branitelje Ante Deura, predsjednika 16. gradske četvrti Sesvete Stjepana Kezerića, predsjednika HVIDR-e Grada Zagreb Ante Tandare, predsjednika Udruge veterana 144. brigade Ante Plazonića, predsjednice Udruge Inicijativa za Sesvete Zlate Trošelj, predsjednice Udruge Hrvatska žena Sesvete Mire Halapa, sesvetskog župnika vlč. Marija Miglesa i drugih nazočnih gostiju.

Naši Sesvećani uvijek se okupe u velikom broju kako bi obilježili Dan 144. sesvetske brigade i zahvalili hrvatskim braniteljima na žrtvi koju su bili spremni podnijeti da bismo mi danas živjeli u slobodnoj i samostalnoj Republici Hrvatskoj.

Pjevački zbor izveo je pjesme s našeg nosača zvuka Čuvari zutrašnjice koje je uglazbila prof. Nevenka Grbavac

Hana Malić i Marija Franka Podgorski uspješno su nas vodile kroz čitav program, a govorile su i pjesme naših učenika napisane za literarni natječaj Moja himna pod mentorstvom prof. A.B.Kljajo.

Iz godine u godinu sudjelujemo na obilježavanju Dana 144. sesvetske brigade i uvijek iznova svjedočimo suzama i patnji obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja. Stoga nam je dužnost i velika čast što s učenicima pjevamo i govorimo o vrijednostima Domovinskog rata i hrabrosti tih mladića koji su čista srca krenuli u obranu naše Domovine. I sigurni smo da naši učenici te trenutke neće nikada zaboraviti.

Nakon programa trebalo je zapaliti preostale svijeće i naše su pjevačice to rado učinile

I na kraju, naše uobičajeno fotografiranje- profesorice s voditeljicama programa Hanom i Marijom, u društvu s ravnateljem škole Mišem Kutlešom, predsjednikom 16. gradske četvrti Sesvete Stjepanom Kezerićem i izaslanikom gradonačelnika Grada Zagreba Darkom Katušom