Dječji festival kajkavske popevke

Autor: Administrator , 1. 10. 2018.

Popevali smo naše lepe kajkavske popevke

Dječji festival kajkavske popevke održava se već 47 godina u Zlataru u okviru manifestacije Dani kajkavske riječi koja je započela još dvije godine ranije (1970.)  Mi smo se ove godine uključili prvi puta u tu vrijednu manifestaciju i to s dvije pjesme. Pjesme su učenici uglazbili s prof. Nevenkom Grbavac, a na Festivalu su ih izvrsno otpjevale Hana Malić, Marijana Karamatić i Laura Škrapec uz pratnju Tamburaškog orkestra Hrvatske radiotelevizije pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda.

Laura Škrapec i Marijana Karamatić otpjevale su pjesmu o majci pod nazivom Zlatne roke, a Hana Malić pjesmu o jeseni Čekam. Na fotografiji s voditeljicom, prof. Nevenkom Grbavac.

U nastavku pogledajte više fotografija te snimke s nastupa.

Na kraju programa svi sudionici otpjevali su zajednički pjesmu koja je postala himna Festivala

Marijana i Laura, iako prvi puta na Festivalu, bile su vrlo  hrabre i s osmijehom vrlo profesionalno i dobro izvele svoju pjesmu.

Hani Malić prozornica nije ništa novo i nepoznato. Na njoj nastupa kao plesačica i  recitatorica, a sada se istaknula  i kao izvrsna pjevačica i pokazala svoju višestruku  nadarenost.

Bez Tamburaškog orkestra HRT-a i njihovog maestra Siniše Leopolda Festival sigurno ne bi bio isti. Organizatori ovoga Festivala bili su vrlo kreativni i još prije pola stoljeća dalekovidno stvarali kurikularnu reformu u kojoj su povezivali različite medije i nastavne predmete u kreativnom izričaju te otvarali vrata škole za suradnju s drugim ustanovama. Jer, vjerujemo da ne treba puno objašnjavati što djeci znači pjevati uz pratnju profesionalaca, a vjerujem i profesionalcima koje dječja nadarenost itekako može nadahnuti na novu svježu kreativnost.

U pratnji naše raspjevane ekipe bila je i naša knjižničarka, prof. Ankica Blažinović- Kljajo kao moralna, tehnička i podrška svake druge vrste i potrebe:-)

Veseli nas jako što su nam se na Festivalu pridružili i roditelji Malić i Škrapec. I ne samo roditelji, već i baka Ružica Škrapec koju mnogi učenici još prepoznaju kao ravnateljicu vrtića. Bravo za mame, tate i bake koji podržavaju rad svoje djece i njihovih učitelja.

Na našem youtube kanalu pogledajte snimke s nastupa.

Dječji festival kajkavske popevke, Zlatar, 2018. Marijana Karamatić i Laura Škrapec: Zlatne roke, uglazbili učenici s prof. Nevenkom Grbavac

Dječji festival kajkavske popevke, Zlatar, 2018.
Hana Malić: Čekam, uglazbili učenici s prof. Nevenkom Grbavac