Dan izvrsnosti 2018.

Autor: Administrator , 29. 6. 2018.

Priznanja za najbolje

Svečanost kojoj smo prije deset godina dali naziv Dan izvrsnosti održala se 28. lipnja 2018. u 19 sati u OŠ Brestje. Dan izvrsnosti pokrenut je na inicijativu našeg ravnatelja Miše Kutleše koji je želio posebno istaknuti i nagraditi učenike i učitelje koji su tijekom školske godine svojim radom i rezultatima posebno promicali ugled naše Škole.

Nagrađeni najizvrsniji učenici i njihovi mentori

Na početku svečanosti predstavili su nam se učenici svojim radovima kojima su pokazali zašto su zaslužili priznanje izvrsnih. Najprije nas je osmašica Leonarda Žeravica oduševila glazbenom točkom, zatim smo čuli Hanu Malić, učenicu generacije šestih razreda kako izvodi kajkavsku pjesmu Babičina zdrava kuhinja s kojom nas je predstavljala na ovogodišnjem Lidranu, a potom tri novinarke. Najmlađa Emma Šćuric pročitala je svoju vijest Hrvatski straničnici otputovali u Texas s kojom je sudjelovala na državnom Lidranu, Eva Veselić pročitala je dio svog opsežnog teksta Loše ocjene opasne po život kojega je Jutarnji list proglasio najboljim novinskim tekstom u Hrvatskoj, a na kraju Marija Franka Podgorski predstavila je svoj rad Može li jedna kosa i za mene. S tim je radom Marija Franka osvojila 1. nagradu na Međunarodnom natječaju „Bogatstvo različitosti“ u Vojvodini.

Prof. Ankica Blažinović- Kljajo, voditeljica svečanosti, pozdravlja sve nazočne roditelje, učitelje i učenike

A onda je uslijedila podjela priznanja i nagrada koje su našim dobitnicima uručili prof. David Kelčec, predsjednik Školskog odbora i prof. Nevenka Grbavac.

Marko Pavlović učenik je generacije OŠ Brestje šk. god. 2017. / 2018.  Osim toga dobio je priznanje za državno natjecanje iz fizike te za izvrstan uspjeh (5.0) kroz osmogodišnje školovanje

Marija Franka Podgorski zaslužila je ove godine dva priznanja za izvrsnost- kao učenica generacije petih razreda i kao dobitnica 1. nagrade za novinarski rad na Međunarodnom natječaju u Vojvodini

Eva Veselić prima priznanje za svoj novinarski rad kojim je proglašena najboljom novinarkom u Hrvatskoj

Petra Kolić nagrađena je za svoj izvrstan uspjeh kroz osnovnoškolsko obrazovanje

Priznanja su dobili i zaslužni učitelji. Učiteljica Dubravka Ljubičić ove je godine zaslužila dva priznanja- za državni Lidrano i napredovanje u struci u učiteljicu savjetnicu (ponovljeno zvanje)

Popis nagrađenih učenika i učitelja

I. Učenici generacije:

1.e Eduardo Bajrić

2.a Mate Kelava

3.b Klara Bilandžija

4.f Sara Tomić

5.b Marija Franka Podgorski

6.d Hana Malić

7.a Margareta Stošić

8.b Marko Pavlović- učenik generacije OŠ Brestje škol. god. 2017. /2018.

II. Državna natjecanja

5. Dubravka Ljubičić

6. Ankica Blažinović- Kljajo

IV. Stručno napredovanje

1. Dubravka Ljubičić- dipl. učit. savjetnica (ponovljeno zvanje)

2. Sanja Bakalović- prof. mentorica (ponovljeno zvanje)

3. Irena Kolar- dipl. učit. mentorica

Nagrađeni učitelji- za sudjelovanje na državnim natjecanjima i za napredovanje u struci

Nakon podjele priznanja okupljeni su se počastili slatkim zalogajima koje je pripremila prof. Katarina Hrgović, autorica Slatke matke. A da se ne bi samo častili, prof. je priredila i matematičke zadatke i nije bilo odlaska kući dok se oni ne riješe. Neki su se zadržali do kasnih večernjih sati. Ne znamo jesu li razlog bili zalogaji slatki ili matematički zadatci. :)

Svoju kolegijalnost, ali i nadarenost za slatke zalogaje pokazala je i prof. Bilić koja je priredila ove umjetničke slastice.

A da bi nam ugođaj bio ljepši i svečaniji, pobrinula se prof. i dipl. knjižn. Ana Starčević koja je napravila ovaj prekrasni cvjetni aranžman.

I na ovom Danu izvrsnosti naši učitelji su pokazali svoju svestranost i raznovrsne vještine, od mentorskih do slastičarskih i cvjećarskih.

Stoga ne čudi da su tako uspješni kao mentori svojim učenicima te da napreduju u struci.