PROJEKT: Daroviti

Autor: Administrator , 15. 3. 2018.

Svađa u Sunčevom sustavu

Kad se planete Sunčeva sustava posvađaju, nastane pravi kaos. No, daroviti učenici u stanju su taj kaos dovesti u kozmički red i mir. Barem su tako napravili 8. ožujka 2018. u predvorju škole.

" />" type="application/x-shockwave-flash" width="550">

Naša škola jedna je od vrlo rijetkih škola u gradu Zagrebu, a i u Republici Hrvatskoj u kojoj se kontinuirano radi s darovitim učenicima. Učenici sadašnjih trećih razreda testirani krajem prvoga razreda psihodijagnostičkim testovima kojima se provjerila njihova inteligencija i utvrdila darovitost. Projekt su započele psihologinja Mirela Sirovica i učiteljica Dubravka Ljubičić. Dijelom je u projektu sudjelovala i psihologinja Jadranka Valić. Darovitost je utvrđena kod sljedećih dvanaestero učenika: Marta Gojević, Klara Bilanžija, Emanuel Andrišević, Ivano Todorović, Luka Sekulić, Lovro Nežić, Anika Radoš, Ivana Megla, Nika Antunović, Toma Ercegovac, Leon Tomić i Ivan Zebec. Prema njihovim sposobnostima i preferencijama formirane su stvaralačko - umjetnička te matematičko - logička skupina. U školskoj godini 2016. / 2017. djelovale su u te dvije skupine, no u školskoj godini 2017. / 2018. skupine su objedinjene jer s učenicima kontinuirano i dobrovoljno radi samo učiteljica Dubravka Ljubičić.

Rezultate rada daroviti učenici prezentirali su na prikazu roditeljima i ostalim zainteresiranim gostima 8. ožujka 2018.. Učenici su pripremili igrokaz o svađi među planetama Sunčeva sustava.  Za igrokaz su sami napisali scenarij, uigrali se te nacrtali skice kostima koje je učiteljica Dubravka skrojila i sašila. Igrokaz je uspješno izveden i zaslužen je velik pljesak. Nakon iscrpnog istraživanja i pokusa vezanih uz Zemlju i Mjesec, posjeta Tehničkom muzeju,  matematičko – logička skupina pripremila je šest Power Point prezentacija o Zemlji i Mjesecu, a prikazana je samo jedna kao ilustracija marljivog rada.

Uslijedili su dramsko scenski nastupi učenika koji su sudjelovali na školskom i općinskom Lidranu, čitanje stvaralačkih pisanih radova te Power ponit prezentacija o Laponiji koja je nastala kao rezultat posjeta Kino kino međunarodnom filmskom festivalu dječjeg igranog filma te interpretacije švedskoga filma Cloudboy.

Učenici koji se izvan škole bave glazbom, izveli su nekoliko glazbenih točaka na klaviru, a prikaz je završio plesom i osmijehom na licima izvođača i gledatelja.

Daroviti nastavljaju s vrijednim radom, a u rezultatima malih kreativaca, nadamo se, vrlo brzo ćemo ponovno uživati.