Naš kulturni četvrtak

Autor: Administrator , 27. 11. 2017.

„Nikaj na svietu ni lepše od moje Hrvatske“

Sjećanje na Vukovar- grad heroja i na sve žrtve u Domovinskom ratu nikada ne smije nestati. Stoga se svake godine glazbom i riječju prisjećamo hrvatskih branitelja, osobito onih koji su za slobodu naše Hrvatske dali svoj život.

I ove smo godine Naš kulturni četvrtak 23. studenoga posvetili našoj Domovini, Domovinskom ratu i hrabrim hrvatskim braniteljima. Učenici su kazivali svoje pjesme nastale za ovogodišnji literarni natječaj Moja himna te pjevali domoljubne pjesme s našeg CD-a Čuvari zutrašnjice. Uvijek su na takvim događanjima gledatelji prepuni emocija i stihovi govoreni iz dječjih srca izmame mnoge suze. Tome je na ovom Kulturnom četvrtku pridonijela i PP prezentacija o ratnim događanjima i stradanju u Vukovaru koju je priredila prof. Ankica Bilić.

Ponosni smo na naše učenike koji uvijek iznova napišu svježe stihove o ljepoti naše domovine, o hrabrosti naših branitelja, o suzama majke koja je čekala svoga sina….  Slušajući ih, nadamo se dobroj budućnosti naše zemlje koju će graditi ovi mali pjesnici s ljubavlju jer su shvatili i osjetili da „Nikaj na svietu ni lepše od moje, od naše Hrvatske!“ kako je napisala Petra Matjanec, učenica 7. d razreda.

Program se odvijao u školskom predvorju koje je zahvaljujući našim učiteljima postalo pravi scenski prostor. Na tome možemo zahvaliti učiteljici Vesni Dukić, knjižničarki Ani Starčević koja već dvije godine naše pozornice ukrašava cvijećem i prof. Davidu Kelčecu.

Glazbeni dio priredila je prof. Nevenka Grbavca, a poeziju i konferansu prof. Ankica Blažinović- Kljajo.

Voditeljice programa Marija Franka Podgorski i Nika Gros

Pjevački zbor izvodi pjesme s našeg nosača zvuka Čuvari zutrašnjice

Marija Franka Subašić svake je godine vrlo uspješna u pisanju himni

Tri raspjevane šestašice- Sara Paunović, Lara Palikuća i Marija Bagarić