Obilježili smo

Autor: Administrator , 10. 10. 2017.

Obilježili smo Dan 144. sesvetske brigade

i Dan neovisnosti Republike Hrvatske

U društvu mnogih branitelja, obitelji poginulih branitelja, uzvanika, naših roditelja i učenika obilježili smo u nedjelju 8. listopada, na Dan neovisnosti RH, Dan 144. sesvetske brigade ispred spomenika poginulim i nestalim braniteljima Domovinskoga rata u Sesvetama.

Kao i proteklih osamnaest godina naši su učenici pjevali i govorili stihove u čast našim hrabrim junacima koji su bez promišljanja krenuli u obranu naše domovine. Neki su na tom putu dali ono najsvetije što čovjek ima- svoj život.

Pjevački zbor izvodi naše autorske pjesme s nosača zvuka Čuvari zutrašnjice

Na svečanosti je nazočne pozdravio predsjednik Udruge veterana Domovinskog rata 144. sesvetske brigade Ante Plazonić posebno se obrativši našim učenicima kako moraju znati da naš Domovinski rat nije bio nikakav građanski rat kako bi neki to danas htjeli prikazati,  već obrambeni u kojemu smo branili Hrvatsku od velikosrpskog agresora. Hrvatski su branitelji branili svoju zemlju da „biste, vi djeco, danas živjeli u svojoj slobodnoj i samostalnoj državi koju moramo dalje graditi tako da vi ostanete u njoj, da ne tražite posao negdje po Europi i svijetu, već da možete ovdje dobro živjeti.“

Predsjednik Udruge veterana 144. sesvetske brigade Ante Plazonić posebno se obratio  našim učenicima

Osim Ante Plazonića, nazočnima su govorili i Vlado Ćondić, jedan od zapovjednika 144. sesvetske brigade, pomoćnika ministra obrane Zoran Piličić te predsjednik Gradske skupštine Grada Zagreba, Andrija  Mikulić.

Marija Franka Podgorski i Nika Gros, učenice petog razreda, iako su prvi puta vodile program i govorile poeziju, bile su prave profesionalke i odlično su obavile svoju zadaću

Leonarda Žeravica iskusna je pjevačica i svojom izvedbom naslovne pjesme Čuvari zutrašnjice uvijek izmami suze gledateljima

Na kraju programa župnik župe sv. Ante Padovanskog iz Sesvetskih Sela, velečasni Antun Sente poveo je molitvu za poginule, nestale i umrle branitelje.

Ponosni smo što naši učenici svih proteklih osamnaest godina sudjeluju na obilježavanjima Dana 144. sesvetske brigade i Dana branitelja Grada Zagreba jer tako, ne samo da uče našu nedavnu hrvatsku povijest, već postaju bolji ljudi učeći se zahvalnosti prema onima koji su našu Republiku Hrvatsku stvorili.