Slušaonica bajki

Autor: Administrator , 1. 12. 2016.

U srijedu  30. studenoga ugostili smo u našoj školi jednu od rijetkih pripovjedačica bajki u Hrvatskoj, knjižničarku OŠ Donja Stubica, gospođu Danicu Pelko. Bila je to velika poslastica za male i one nešto veće knjigoljupce i čitatelje.

Čuli smo tri bajke, hrvatsku, o tri jaja, švedsku, o zlatnome dvorcu, i indijsku, o krotitelju zmija. Bili smo oduševljeni što smo imali priliku uživati tih 45 minuta u čarobnosti bajke i razmjene iskustava koja se dogodi kad slušatelji imaju priliku za izravni susret s pripovjedačicom , jer je to nešto zaista posebno.

Nakon bajki , učiteljica Ivana Rešetar je našoj gošći ukratko ispričala da 2.c od prvog razreda na jednom panou bilježi što je svaki učenik pročitao tijekom godine te da je ovaj susret dio projekta drugačije obrade lektire Djeca koja čitaju postaju ljudi koji misle, koji provode učiteljica Ivana Rešetar, knjižničarka Ana Starčević i učenici 2.c razreda. Luka Lasović je u ime svih nas zahvalio što nam je ispričala tako lijepe bajke. Susret smo priveli kraju sa željom da ovakav susret ponovimo u skoroj budućnosti, a do tada, kako je savjetovala učenicima naša simpatična gošća, dođite i otkrivajte i dalje svijet bajki u školskoj knjižnici, uz pomoć školske knjižničarke.