Priredba za prve razrede

Autor: Administrator , 7. 9. 2016.

Prvi puta u školskim klupama

Da bi našim prvašićima prvi susret sa školom bio što ljepši, dočekali smo ih veselom priredbom i toplim riječima dobrodošlice koje su im uputili ravnatelj i njihove učiteljice.

Ravnatelj Miše Kutleša našim je najmlađim učenicima između ostaloga rekao: „Osobita mi je radost što prvi puta u školi Brestje  pozdravljam  vas, djeco. Vjerujem da ste se veselili ovom vašem velikom danu kada krećete u prvi razred. Možda ima malo i nesigurnosti  i straha kako će vam biti u školi? Hoćete li sada morati po cijele dane samo učiti? Hoće li biti vremena za igru?

Ne brinite, draga djeco. Igra ne prestaje biti sastavni dio vašeg života, imat ćete vremena  za igru, a kroz igru ćete i mnoge stvari naučiti.

Siguran sam da ćete zavoljeti školu, upoznati nove prijatelje, (neke već poznajete iz vrtića) i da će vam idućih osam godina biti najljepše godine u životu.“

Budući da je ponekad roditeljima odlazak njihovih mališana u školu stresniji nego djeci, ravnatelj je imao savjet i za njih:

„Vama, dragi roditelji, želim reći da objasnite, ako još niste, svojim prvašićima što vi očekujete od njih. Ali, molim vas, ne postavljajte djeci nerealne ciljeve. Ne očekujte od njih sve petice. Kao roditelji morate biti spremni prihvatiti i neke poteškoće i neuspjehe, ako ih bude. Upravo tada najprije vi trebate biti najveća podrška svom djetetu. Važno je imati dobre ocjene, ali je još važnije imati zdravo i zadovoljno dijete koje u mnogim stvarima može biti uspješno, ali ne mora baš u svima.“

Također je pozvao roditelje na suradnju, ponajprije s učiteljicama, a potom i sa stručnim suradnicima jer nema toga problema koji se zajedničkim snagama ne bi mogao riješiti.

Nakon svečanog programa učiteljice prvih razreda Vesna Dukić, Silvana Bošnjak, Mirela Blažević, Slavica Krišto, Maja Martinek i Vida Bebić- Šarić povele su svoje učenike u razrede u kojima će učeći i družeći se provesti prvu godinu svoga školovanja.