Prijateljska suradnja

Autor: Administrator , 1. 6. 2016.

Gostovanje dramske grupe

Planetarna popularnost naše dramske grupe širi se brzinom svjetlosti pa su se zaredali nastupi diljem Lijepe naše, a i šire. Spomenut ćemo samo one najvažnije. Naši dragi susjedi iz OŠ Ivana Granđe Soblinec slavili su 90 godina područne škole Glavnica Donja i pozvali nas na nastup. Bili smo počašćeni u svakom pogledu - zato što smo mogli pokazati svoju scensku igru Kaj sam zaslužil s kojom smo bili na državnom Lidranu u Šibeniku, a potom pravim domaćim tradicionalnim prigorskim jelima. Oduševila nas je srdačna dobrodošlica domaćina i veliki pljesak nakon nastupa i uvijek ćemo im rado doći u goste, a i njih pozvati  k nama.

Sjećanje na velikog kajkavskog pjesnika Domjanića

Narodno sveučilište Sesvete priredilo je program u čast velikog kajkavskog pjesnika Dragutina Domjanića rođenog u našem susjedstvu kod Adamovca. Nastupala je naša dramska grupa i dramska grupa učenika iz Glavnice Donje izvodeći program na kajkavskom jeziku. Nakon programa organizirana je radionica na kojoj su učenici radili legendarne Domjanićeve brkove na magnetima koje su ponijeli kućama da ih podsjećaju na program.

Asja, Paulina, Agneza, Marina i Petra osvajaju publiku svojim glumačkim umijećem i šarmom

Boje, kistovi, ljepilo... mašta... i ubrzo nastane umjetničko djelo

Ankica Blažinović- Kljajo, prof.