Nagradni izlet

Autor: Administrator , 23. 5. 2016.

Put u Karlovac i Ozalj

Već tradicionalno škola nagrađuje naše učenike koji su sudjelovali na županijskim i državnim natjecanjima besplatnim izletom. Ove nas je godine put odveo u Karlovac i Ozalj.

U četvrtak 18. svibnja organiziran je nagradni  izlet za sve nas učenike koji smo dospjeli do županijske i državne razine na raznim natjecanjima te tamo postigli zapažene rezultate.

Krenuli smo autobusom u 9 sati ujutro. Prvo smo posjetili stari grad Ozalj. Vodič nam je ispričao mnogo zanimljivih priča o prošlosti toga dvorca. Nakon kratkog razgledavanja dvorca i prekrasnog pogleda na Kupu s jedne od njegovih zidina, uputili smo se u razgledavanje starog grada Dubovca. Tamo nas se najviše dojmio pogled s vidikovca, najviše kule tog dvorca, na cijeli grad Karlovac s okolicom. Zatim smo se zaputili u razgledavanje stare gradske jezgre u Karlovcu. Krenuvši s Trga bana Josipa Jelačića, obišli smo brojne spomenika i zelene parkove. I poneku slastičarnicu.

Na povratku kući počastili smo se, a čime nego hamburgerima (iako znamo da to ne spada u zdravu prehranu).

Nadamo se da ćemo i iduće godine zaslužiti ovakav besplatan izlet.

Petra Matjanec, 5. d