Općinski Lidrano 2016.

Autor: Administrator , 15. 2. 2016.

Sedam radova odabrano za županijski Lidrano

Nakon općinskog Lidrana na županijskom će nas predstavljati Klara Križan, Ana Baran i Petra Matjanec s novinarskim radovima, Mihael Đurić i Klara Križan s literarnim radovima, Marija Bebek s recitacijom, učenice 5.d razreda s recitalom i Magdalena Lukić sa školskim listom Klik. Njihove su voditeljice Ankica Blažinović - Kljajo, Antica Tomljanović i Dubravka Ljubičić.

Mala grupa literata i novinara s voditeljicama (ostali su bili na scenskim nastupima)

Već dvadeset pet godina održava se, nama vrlo omiljen Lidrano - Susret literanih, dramskih i novinarskih radova jer tada imamo priliku pokazati nadarenost mnogih naših učenika. Ove su nas godine na općinskom Lidranu održanom u OŠ Luka, koja je bila izvrstan domaćin, predstavljali učenici u sva tri izraza - dramskom, novinarskom i literarnom i u sva tri postigli smo odličan uspjeh pa će nas dalje na županijskom Lidranu predstavljati tri učenice s novinarskim radovima - Klara Križan, 8.e, Ana Baran,6.c i Petra Matjanec, 5.d (voditeljica Ankica Blažinović- Kljajo), dvoje učenika s literarnim radom - Mihael Đurić, 8.e (voditeljica prof. Antica Tomljanović) i Klara Križan, 8. e (vod. prof. Ankica B.Kljajo) te jedna pojedinačna scenska izvedba - Marija Bebek, 8.b i skupna scenska - recital Kaj sam zaslužil u izvedbi učenica 5. d razreda (vod. A. B Kljajo).

Školski list Klik ide direktno na županijsku smotru. Glavna predstavnica lista bit će učenica Magdalena Lukić, 8.b (vod. Dubravka Ljubičić, Ivana Rešetar i A. B. Kljajo).

Osim navedenih učenika s literarnim radovima predstavljale su nas Agneza Hadrović, 5. d (vod. A. B. Kljajo) i Lea Hajster, 2.d (vod. Jasna Pastuović) čiji su radovi pohvaljeni, a u pojedinačnim scenskim izvedbama nastupale su i Magdalena Lukić, 8.b i Korina Rožmarić, 8.d (vod. A. B. Kljajo).

Čestitamo im i želimo uspjeh na županijskom Susretu!

Osmijeh na licu glumica i voditeljice nakon nastupa

Ankica Blažinović- Kljajo, prof., dipl. knjiž.

LiDraNo 2016. – rezultati preuzeti s web stranica OŠ Luka

LITERARNI RADOVI

1. Nikolina Antić, Na krilima anđela, 5. razred, OŠ Vugrovec-Kašina, mentorica: Dijana Dill

2. Klara Križan, Pet glasova jedne drame, 8. razred, OŠ Brestje, mentorica: Ankica Blažinović-Kljajo

3. Benjamin Kralj, Moj Božić, 4. razred, OŠ Ivana Granđe, mentor: Mirko Marasović

4. Mihael Đurić, Ruže u snijegu, OŠ Brestje, mentorica: Antica Tomljanović

5. Lana Šoštarić, Cvjetovi u mom vrtu, 4. razred, OŠ Sesvetska Sopnica, mentorica: Anita Kalogjera

6. Sara Osojnik, Život pametnog telefona, 6. razred, OŠ Luka, mentorica: Irena Ivančić

7. Lucija Lubina, Šalabahter, 6. razred, OŠ Luka, mentorica: Irena Ivančić

NOVINARSKI RADOVI

1. Nikolina Pavlović, Ispričnice nekad i sad, 7. razred, OŠ Vugrovec-Kašina, mentorica: Dijana Dill

2. Filip Gajski, Pronađeno neobično jaje,  7. razred, OŠ Vugrovec-Kašina, mentorica: Dijana Dill

3. Ema Skrivanek, Sjećanja na Arsena Dedića,  7. razred, OŠ Vugrovec-Kašina, mentorica: Dijana Dill

4. Lara Marčec, Predavanje o Hrvatima u Galiciji,  7. razred, OŠ Vugrovec-Kašina, mentorica: Dijana Dill

5. Petra Matjanec, I mi gradimo dječje sirotište u Beninu, 5. razred, OŠ Brestje, mentorica: Ankica Blažinović Kljajo

6. Ana Baran, Časna je zakon, 6. razred, OŠ Brestje, mentorica: Ankica Blažinović Kljajo

7. Klara Križan, Svijetu ste zanimljivi ako ste autentični, 8. razred, OŠ Brestje, mentorica: Ankica Blažinović Kljajo

DRAMSKO-SCENSKI IZRAZ

Pojedinačni nastupi

1. Lana Šoštarić, 4. razred: Lanine kreacije (L. Šoštarić);

OŠ Sesvetska Sopnica, mentor: Boris Bakarić

2. Nina Majetić, 5. razred: Ja magarac (Z. Balog);

OŠ Sesvete, mentor: Boris Bakarić

3. Dorotea Trupeljak, 8. razred: Bilješke jedne gimnazijalke (N. Mihelčić);

OŠ Vugrovec-Kašina, mentorica: Renata Budak Lovrić

4. Marija Bebek, 8. razred: Poziv dragom Isusu (N. Šop);

OŠ Brestje, mentorica: Ankica Blažinović-Kljajo

Skupni nastupi

1. Dramska skupina OŠ Sesvete: Mali princ; mentorica: Nataša Peunić

2. Dramska skupina OŠ Brestje: Kaj sem zaslužil (UČENICE 5. D),  mentorica: Ankica Blažinović-Kljajo

3. Dramska skupina OŠ Ivana Granđe: Romeo i Julija, mentorica: Lana Barešić

ŠKOLSKI LISTOVI- IDU DIREKTNO NA ŽUPANIJSKI LIDRANO

Zahvaljujemo svim učenicima i voditeljima na sudjelovanju, izvrsnim izvedbama te na likovnim radovima koji su bili izloženi na izložbi u sklopu smotre. Učenicima i mentorima koji će biti pozvani na županijsku smotru čestitamo i želimo puno sreće!

Naše petašice oduševile su sve gledatelje svojim recitalom Kaj sem zaslužil