BUDI UZOR

Autor: Administrator , 13. 11. 2015.

Od 05. do 07. studenog 2015. u  Karlovcu održan je 40. HRVATSKI SALON INOVACIJA s međunarodnim sudjelovanjem i 11. IZLOŽBA INOVACIJA, PROTOTIPOVA I STUDENTSKIH  POSLOVNIH PLANOVA.

Sl. 1. Otvaranje INOVA- BUDI UZOR 2015

Izložba je okupila 500 izlagača iz 15 država svijeta. Na izložbi je sudjelovalo i troje učenika naše škole - Evita Nekret Katić, Borna i Daniel Musulin.

Kao ponosan, ali i pomalo subjektivan mentor, ovo kratko izvješće odlučila sam potkrijepiti riječima koje su nam pri otvaranju uputili prof.dr.sc. Lajoš Žager, dekan Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i član Vijeća za gospodarska pitanja Predsjednice Republike Hrvatske te majka naše odlikovane učenice Evite Nekret Katić (koja je Evitu pratila na svečanost dodjele odličja – NOĆ STVARALAŠTVA). Potaknuta poslovicom „slika govori tisuću riječi“ prilažem fotografije iz kojih možete „iščitati“  kako nam je bilo u Karlovcu, što smo sve radili i kakav smo uspjeh polučili.

Sl. 2. Evita Nekret Katić, Borna i Daniel Musulin

Sl. 3. Naši izložbeni plakati

Lajoš Žager: „U ime Predsjednice Republike zahvaljujem na pozivu i zamolbi za pokroviteljstvom nad 40. hrvatskom salonom inovacija „ INOVA – BUDI UZOR 2015.“, imajući u vidu kako je riječ o izložbi koju dugi niz godina uspješno promovira najveća dostignuća inovativnog rada.

Znanstvena istraživanja i primjena njihovih rezultata za nastajanje novih proizvoda ključni su resurs za nove ideje i povećanje konkurentnosti gospodarstva. S tim u vezi, iznimno cijenimo što će u sklopu ove izložbe mladi inovatori imati priliku predstaviti svoje radove, jer tijekom stručnog i  zdravstvenog razvoja mladog inovatora često nastaju iznimno vrijedne inovacije spremne za tržišnu utakmicu ili temelji budućeg znanstvenog rada. U konačnici, na taj način se daje do znanja da se vrednuje rad utemeljen na znanju i inovacijama.“

Sl. 4. Počasni odbor

Sl. 5. i 6. Naši učenici isčekuju članove ocjenjivačkog suda

Sl. 7. U drugom dijelu dvorane profesorice Ksenija Datković i Dijana Karačić kao članice Međunarodnog ocjenjivačkog suda za mlade ocjenjuju izlaganje

Leona Nekret Katić: „ Bilo je vrlo lijepo biti u društvu tako jednostavnih, a kreativnih i sposobnih ljudi i treba biti ponosan na postignuća koja su djeca ostvarila osvojivši srebro na takvom inventu. Program je trajao do 21.30 h, a naročito zanimljiv bio je nastup folklornog ansambla."

Evita je zadovoljna. Ponosna sam na nju jer je prezentirala samo na engleskom pa je iznenadila djecu koja su bila oko nje, a njoj engleski baš i ne ide pa sam još i ponosnija jer je pokazala veliku hrabrost, a i član komisije je bio sretan jer nije morao gospodinu iz Malezije prevoditi, osjetila je kod njega da je već umoran od prevođenja. Evita je stekla u Karlovcu takav poticaj za daljnji razvoj da me to izrazito dojmilo i raznježilo jer kada čujete planove i nadu u bolji osobni razvoj kod djeteta to je nešto što treba dalje graditi, ne samo mi kao roditelji, već i obrazovni sustav. To se u kurikulumu lijepo navodi. Ne mogu svi biti dobri teoretičari. Kvalitetan i refleksivan praktičar nužan je za razvoj jer on ideju uspijeva realizirati u konačnici. Jedno bez drugoga ne ide i interakcijom teorije i prakse stvara se kvaliteta.

Sl. 9. i 10. Naše medalje

Sl. 11. Evita preuzima srebrno odličje na svečanosti NOĆ STVARALAŠTVA