IZVANUČIONIČKA NASTAVA BIOLOŠKO – KEMIJSKE GRUPE 2014./2015.

Autor: Administrator , 25. 5. 2015.

Tijekom školske godine 2014./2015. profesorice biologije i kemije organizirale su izvanučioničku nastavu za učenike koji pohađaju dodatnu nastavu iz ovih predmeta u čak 5 navrata!

U nastavku pročitajte i pogledajte što su sve posjetili naši vrijedni učenici biološko - kemijske grupe.

30.10.2014. organizirana je posjeta Muzeju krapinskih neandertalaca, koji zbog specifičnog načina prezentacije svoje teme već dulje vrijeme oduševljava brojne posjetioce. Postav je napravljen kao vremeplov kroz povijest Svemira, Zemlje i čovjeka sve do današnjih dana,  s posebnim naglaskom na vrijeme neandertalaca, što su učenici prihvatili s iznimnim interesom i oduševljenjem.

19.2.2015. razgledali smo mineralošku zbirku Hrvatskog prirodoslovnog muzeja u Zagrebu. Mramor, kamen i željezo su odradili svoju čaroliju, te su naši učenici pristojno i radoznalo proučili ovaj postav i otišli doma bogatiji za brojne spoznaje o biologiji i kemiji.

19.3.2015. posjetili smo Hrvatski institut za istraživanje mozga gdje se obilježavao Tjedan Mozga. Tamo smo revno upijali informacije o mozgu i komunikaciji, ulozi neuroznanosti u društvu i moždanom udaru.

10.4.2015. Prirodoslovno matematički fakultet (PMF) već tradicionalno otvara svoja vrata za sve zainteresirane. Naši su učenici prvo posjetili kemijski dio na Horvatovcu, a potom biološki na Rooseveltovom trgu. Studenti PMF-a su približili svijet kemije i biologije brojnim pokusima i zanimljivostima, ali i omogućili posjetiteljima da sudjeluju u izvođenju pokusa. Tko zna, možda će za koju godinu i netko od njih izvoditi takve pokuse za neke nove generacije.

Za kraj, 30.4.2015. posjetili  smo Botanički vrt. Lijepi proljetni dan, buđenje prirode, stručno vodstvo botaničara, mnoge biljke u cvatu – konkretne informacije na pravom mjestu i uživancija za dušu biologa. :)

Nadamo se da smo opravdali očekivanja svih učenika koji su upisali našu dodatnu nastavu, te da ćemo i sljedeće godine nastaviti ovakvim tempom!

Aktiv biologije i kemije