Eko dan

Autor: Administrator , 15. 4. 2015.

EKO  DAN  U  OŠ  BRESTJE

Osnovna škola Brestje provodi  već niz godina Eko dan s ciljem ekološkog osvještavanja učenika  i svih građana našega mjesta. Umjesto uobičajenog nastavnog dana  odvijat će se razne aktivnosti vezane za čuvanje i uređenje okoliša škole. U eko događanja uključeni su svi djelatnici i učenici škole prema svom osobnom interesu. Također je taj dan zamišljen i kao suradnja škole i svih građana našeg mjesta kako bi što više senzibilizirali našu zajednicu na važnost odgovornog ponašanja prema prirodi, spoznaje da je čovjek dio prirode i da treba zajedno djelovati kao odgovorna zajednica. Promoviranjem EKO aktivnosti u odgojno obrazovnom  radu s učenicima vjerujemo da  podižemo nivo  njihove svjesnosti do boljeg poimanja ozračja u kojem žive. Takvom danu učenici se vesele jer zajedno s učiteljima kreiraju taj dan i promiču ekološki  način života naše škole.

U školi će taj dan učenici i svi zainteresirani  sudjelovati u kreativnim radionicama, prezentaciji eko plakata, sadnji cvijeća, skupljanju plastičnih boca i drugim aktivnostima....Prezentirat će se sve aktivnosti koje su se događale tijekom ove školske godine kroz programe EKO grupa.

„SVAKO DIJETE = JEDAN CVIJET“

Svako dijete-jedan cvijet je akcija u kojoj dijete donosi jedan cvijet iz svog doma i zajedno s drugima tim cvijetom čini okoliš škole ljepšim i veselijim. Također ćemo saditi sadnice cvijeća koje su učenici već unaprijed sami posijali u školi.

SKUPLJANJE PLASTIČNIH BOCA

Skupljanje plastičnih boca organizirat će se po razredima.Svaki razrednik  će sa svojim učenicima prikupljati plastične boce, voditi evidenciju o broju prikupljenih boca,  motivirati djecu i ekološki ih osvještavati. Razred koji prikupi najveći  broj boca dobit će IZNENAĐENJE-nagradu!

Program Eko dana provodi se 30.travnja 2015.

Vrijeme održavanja programa :  10:00 – 12:00

Nositelji programa: