Županijski Lidrano 2015.

Autor: Administrator , 11. 2. 2015.

Tri prijedloga za državnu Smotru

Županijska smotra Lidrano 2015. održavala se od 2. do 5. veljače u kazalištima Kerempuh i Vidra te u OŠ A. G. Matoš. Sedam naših učenika predstavljalo nas je na županijskom Lidranu s novinarskim, literarnim, scenskim radovima i radijskom emisijom. Troje od njih predloženo je za državni Lidrano koji će se održati u Primoštenu- Klara Križan s literarnim radom  te Kristijan Kolonić i Ana Krajina s novinarskim radovima. Njihova je mentorica prof. Ankica Blažinović- Kljajo.

Radijske novinarke Ana i Kristina te „literatica“ Klara s voditeljicom prof. Kljajo

Završio je  županijski Susret literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola na kojemu sudjelujemo već petnaest godina. Magdalena Lukić, učenica 7.b razreda predstavljala nas je u pojedinačnim scenskim izvedbama u kazalištu Kerempuh. Na okruglim stolovima koji su se održavali u OŠ Antun Gustav Matoš sudjelovali su naši novinari- Zora Šegota (5. d),  Kristijan Kolonić ( 8.c)  i Ana Krajina ( 8.b); literati- Ana Baran (5.c) i Klara Križan (7.e) te novinarke radijske emisije- Ana Baran i Kristina Bonić, učenice 5. c razreda.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju i vrlo kvalitetnim radovima i očekujemo rezultate državnog povjerenstva koji odlučuju o sudionicima državnog Lidrana.

Budući da je na okruglom stolu radijskih emisija članica Povjerenstva novinarka Višnja Biti sa sudionicima Lidrana ( i mi smo tamosmiley) snimila svoju emisiju Zašto tako, odlučili smo je poslušati s vamasmiley (na dnu stranice kliknite na Radio u školi.mp3)

A. B. Kljajo, prof., dipl. knjiž.

Magdalena s prof. Kljajo u Kerempuhu

Klara i članice struč. povjerenstva

Radio_u_skoli.MP3 (22.84 MB)