Suradnja s Učeničkom zadrugom OŠ Milka Trnina iz Križa

Autor: Administrator , 29. 10. 2014.

Predstavnici naše Učeničke zadruge posjetili su OŠ Milka Trnina u Križu i s njihovom Učeničkom zadrugom „Jabuka“ potpisali Ugovor o suradnji. Srdačan doček domaćina i zajedničko druženje početak su duge i plodne suradnje koju očekujemo.

Prohladan i kišni petak kojega smo proveli u Križu ostat će nam dugo u sjećanju po toplini i dobrodošlici naših domaćina, učenika i djelatnika OŠ Milka Trnina. Dočekao nas je doručak na stolu, a osim domaćina, za stolom su već bili učenici i učitelji OŠ Pehlin iz Rijeke koji surađuju već nekoliko godina s Učeničkom zadrugom u Križu. Potom  smo posjetili naftni pogon INA- Žutica i jahači klub Casus. Šteta što zbog kiše nismo mogli u berbu jabuka po čemu je Učenička zadruga OŠ Milka Trnina Križ i poznata. Tisuću sto stabala njihova voćnjaka daje preko 20 tona jabuka i sve poslove u voćnjaku, osim prskanja, odrađuju učenici, članovi njihove Zadruge koja je po jabuci i dobila ime. Osim jabuka Zadruga prodaje i čisti prirodni jabučni sok, a od prihoda počaste se ponekad i lijepim izletom. Nakon potpisivanja Ugovora o suradnji uživali smo u zajedničkom objedu i druženju i u našu školu ponijeli sanduk sočnih, velikih jabuka. Za našu mladu Učeničku zadrugu ovo je početak duge i lijepe suradnje u kojoj očekujemo puno zajedničkih aktivnosti i druženja.