Nagrade i priznanja na 30. danima Ante Kovačića

Autor: Administrator , 18. 6. 2014.

Literarni natječaj Ivica Kičmanović o školovanju i djetinjstvu koji se odvija u okviru Dana Ante Kovačića našoj je Ani Ljubičić donio nagradu, a Klari Križan i Luciji Lebo pohvalnice. Njihovim voditeljicama Ankici Blažinović- Kljajo i Dubravki Ljubičić donio je, osim zadovoljstva zbog odličnih radova, lijepe trenutke druženja s kolegicama i kolegama iz cijele Lijepe Naše.

Klara Križan, Ana Ljubičić i Lara Barac u dvorani kazališta Komedija

U kazalištu Komedija 5. lipnja 2014. okupila se cijela Hrvatska kako bi se po trideseti put obilježili Dani Ante Kovačića, tog značajnog hrvatskog književnika koji je napisao najljepše stranice u hrvatskoj književnosti o djetinjstvu i školovanju malog, siromašnog dječaka Ivice Kičmanovića. Nakon svečanog otvaranja i recitala, pljeskom smo pozdravljali sudionike iz pojedinih županija, a bili su nazočni učenici i učitelji svih županija kao i gosti iz Vojvodine i Bosne i Hercegovine. Osobito dug pljesak dobila je skupina iz Gunje koja je usprkos teškim posljedicama katastrofalne poplave (jedan učenik i jedan profesor ostali su bez svega) našla snage i volje sudjelovati na ovoj manfestaciji.

Drugoga dana manifestacije ponovno smo se okupili na Mirogoju kako bismo položili svijeće i zapalili svijeće na grobu Ante Kovačića, ali i mnogih velikana iz hrvatske prošlosti- Iliraca, Stjepana Radića, Augusta Šenoe, Ivane Brlić- Mažuranić, Miroslava Krleže, Dragutina Tadijanovića, Jakova Gotovca, prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana...

Ponosni smo što smo zajedno s 214 škola sudjelovali na Danima  Ante Kovačića  i što su naši radovi bili među onih 70 nagrađenih i 145 pohvaljenih od pristiglih 768 radova.

A. B. Kljajo, prof.