Najbolji sportaši

Autor: Administrator , 29. 4. 2014.

Najbolji sportaši i sportski djelatnici u Sesvetama

Naša profesorica Zrinka Gredelj- Tolić proglašena je najboljom sportskom školskom  djelatnicom godine, a naša bivša učenica Lucija Bešen najperspektivnijom sportašicom Sesveta u protekloj 2013. godini.

Sesvete već niz godina prati generacije brojnih mladih ljudi koji se bave sportom i sportskih djelatnika koji ih podržavaju, vode i dovode do vrhunskih rezultata. Istinita je de Coubertenova krilatica kako je važno sudjelovati, a ne pobijediti, no prirodno je u sportu natjecati se pa onda i pobijediti ako si najbolji. A članovi povjerenstva odlučili su da su u protekloj godini najbolje bile naša profesorica Tjelesne i zdravstvene kulture Zrinka Gredelj- Tolić i naša bivša učenica, rukometašica Lucija Bešen.

Profesorica Zrinka Gredelj Tolić u  školskoj godini 2013./2014. vodi Školsko sportsko društvo i sudjeluje u organizaciji Prvenstva osnovnih škola 16. gradske četvrti Sesvete.

Svojim radom kroz Školski sportski klub te Aktiv učitelja TZK GČ Sesvete  promovira školski sport na razini grada kroz natjecanja Hrvatskog  školskog  sportskog saveza u sustavu kojega učenici Školskog sportskog društva Brestje redovito postižu značajne rezultate na gradskoj i državnoj razini.

Kao prof.  TZK u OŠ Brestje redovito sudjeluje u organizaciji i provedbi Dana sporta i kulture, manifestacije koja se tradicionalno održava dva puta godišnje s ciljem promicanja sportskih vrijednosti i sportskih rezultata koje postižu učenici OŠ Brestje, a osobito kao motivacija novim naraštajima za aktivno uključivanje u organizirane oblike vježbanja koji su zastupljeni na ovom području, ali i šire.

Najperspektivnija sportašica Sesveta u 2013. godini je Lucija Bešen, članica Rukometnog kluba Sesvete-Agroproteinka, rođena 29.03.1998. Rukometom se Lucija počela baviti sa 6 godina i ubrzo je došao do izražaja njen talenat za vratarku koji je zapažen i na nivou Hrvatske  pa je tako postala članica reprezentacije 96. /97. godišta.

Nastupajući za svoj klub na završnicama prvenstva Hrvatske za uzraste 1996. /97.  i 1998. /99. godište  u pravilu bi bila proglašavana za najbolju vratarku prvenstva.

Sigurni smo da prof. Zrinku i Luciju čeka još puno sportskih napora, a još više novih sportskih uspjeha.

Ankica Blažinović- Kljajo, prof.

dodjela.jpeg (49.12 KB)
dodjela2.jpeg (22.87 KB)