Literarni natječaj Moja himna

Autor: Administrator , 22. 11. 2013.

Tri nagrade na natječaju Moja himna

Klara Križan, Ana Berišić i Ana Ljubičić ovogodišnje su dobitnice nagrada literarnog natječaja Moja himna koji organizira Knjižnica Sesvete i sesvetska Hvidra.

Literarni natječaj Moja himna koji se ove godine održao treći puta u organizaciji sesvetske knjižnice i Hvidre Sesvete našim je učenicima donio tri lijepe nagrade. Ove su godine naši učenici bili iznimno zainteresirani za pisanje himni u kojima su iskazivali svoje osjećaje prema domovini- njenoj prošlosti, prirodnim ljepotama te osobito prema našim braniteljima u Domovinskom ratu. U natječaj su se uključili učenici od 5. do 8. razreda: Laura Ćurić, (V.d), Ana Kovačić, (V. d), Ivana Mikulić, (V.d), Ana Berišić, (V. c), Ante Pašalić, (VIII. c)  s voditeljicom, profesoricom Marijanom Bule koja u našoj školi odrađuje pripravnički staž, Filip Tolić, (VIII.d) s mentoricom prof. Anticom Tomljanović te Klara Križan, (VI.e), Ana Krajina, (VII. b), Paula Martić, (VII.a), Ana Ljubičić, (VIII. a), Ivona Vujić, (VIII. a), Antonia Žaja, (VIII. a), Nina Đogić, (VIII. b) i Antonela Abičić, (VIII. b) s mentoricom, profesoricom i dipl. knjižničarkom Ankicom Blažinović- Kljajo. Od 62 pristigla rada iz 12 sesvetskih i zagrebačkih škola tri su naše učenice zavrijedile nagrade koje su im uručene na zajedničkoj svečanosti u čitaonici Knjižnice Sesvete u subotu, 16. studenoga 2013.  Ana Ljubičić svojom pjesmom Čuvari zutrašnjice, jedinom pjesmom na natječaju pisanom kajkavskim jezikom, nagrađena je posebnom nagradom Knjižnice Sesvete. Ana Berišić osvojila je srca branitelja svojom dječjom, iskrenom pjesmom Domovina u srcu i dobila nagradu HVIDR-e dok je Klara Križan po mišljenju stručnog povjerenstva zaslužila prvo mjesto na ovogodišnjem literarnom natječaju Moja himna 3, a nagrađena je knjigama i tabletom.                                                                                                                                                           Ovaj literarni natječaj značajan je ne samo zbog razvijanja spisateljskih umijeća kod učenika, već zbog jačanja i razvijanja svih ljudskih vrjednota i domoljublja jer „domovina je put koji nas uči kako se vraća kući.“

Ankica Blažinović- Kljajo, prof., dipl. knj