DODJELA MEDALJE GRADA ZAGREBA ZA IZNIMAN RAD OSNOVNOJ ŠKOLI BRESTJE

Autor: Ana Kordić, 10. 6. 2013.

Gradonačelnik Grada Zagreba dodjeljuje Medalju Grada Zagreba za izniman doprinos u osnovnom odgoju i obrazovanju osnovnoj školi Brestje.

Osnovna škola Brestje od svog otvorenja 1999. godine pa do danas uspješno obrazuje i odgaja brojne učenike i  postiže zapažene rezultate u nastavnim i izvannastavnim sadržajima. U proteklih četrnaest godina naša je škola bila vrlo uspješan domaćin općinskim i županijskim natjecanjima matematike, Lidrana i informatike kao i mnogim športskim natjecanjima.

Naši su učenici osobito dobre rezultate ostvarili na državnim natjecanjima iz hrvatskog jezika, matematike, biologije i fizike, a u izvannastavnim aktivnostima ističe se deset državnih Lidrana- susreta u literarnom, dramskom i novinarskom stvaralaštvu i pet državnih susreta rukometašica koje su godinama prvakinje Grada Zagreba. Športski školski klub, osim odličnim uspjehom u rukometu, može se pohvaliti i zapaženim rezultatima u svim dobnim skupinama na nivou grada i države u atletici, borilačkim vještinama, košarci i nogometu.

Naš školski list Klik od prve godine bilježi događanja u školi i izvan nje, a njegovu kvalitetu prepoznaje i povjerenstvo Lidrana predlažući ga svake godine za državnu razinu tog značajnog Susreta.

Svjesna uloge škole u životu društvene zajednice OŠ Brestje uključena je u mnoga društvena događanja, od obilježavanja Dana branitelja Grada Zagreba i 144. sesvetske brigade, Dana Brestja do humanitarnih akcija u kojima se učenici senzibiliziraju za potrebe nemoćnih, starih i bolesnih. Jer škola je ustanova koja obrazuje i odgaja našu djecu za život vodeći računa o vlastitim talentima i potrebama, ali i potrema naših bližnjim.

Uz izvanredne rezultate učenika škola se može pohvaliti rezultatima svojih učitelja. Tako škola ima 10 mentora i  dva savjetnika, dva voditelja Županijskih stručnih vijeća, pet magistara znanosti i specijalista, kao i veliki broj učitelja koji su autori knjiga i koautori udžbenika.

Medalje_Grada_Zagreba.docx (13.71 KB)